• 12 April 2024

2014 yılında Endnight Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan The Forest‘in ikinci oyunu duyuruldu. The Forest oyununun bir hayli ilgi görmesi ve yüksek oyuncu sayısına ulaşmasına karşın, Endnight Games soluğu ikinci oyunu çıkartmakta buldu. Sons of The Forest olarak isim alacak oyun, The Forest’a göre bir hayli gelişmiş. The Game Awards etkinliği sırasında yapımcı firma, The Forest’in ikinci oyununu yani son halini bir fragman yayınlayarak resmi olarak duyurdu!

Sons of The Forest

The Forest’in finalinden de anladığımız gibi son oyun malesef ki devam oyunu olmayacak. İlk oyunu ve hikayeyi başarılı bir şekilde finale erdiren Endnight‘in amacı ise, sıradaki oyunu olan Sons of The Forest ile daha farklı bir hikaye anlatmak.

Sons Of The Forest Trailer

Fragmandan izlediğimiz kadarıyla hikaye bir askeri helikopterde başlıyor. Burada ilk oyunda da gördüğümüz ada olan Peninsula‘da bulunan laptoplardan bulunuyor. Bu görsel ile çoğu oyuncunun aklı karışmış halde. Bunun sebebi ise Sons of The Forest bir devam ya da önceyi anlatacak olan bir hikaye mi sunacağındaki kararsızlıklar.

İlk oyunda sıradan bir baba ve oğul varken, Sons of The Forest oyununda ise bazı profesyonel eğitimli kişilerin mücadeleye katıldığını görüyoruz. Yaratıklar tarafından helikopteri indirilen bir tür askeri birlik geliyor karşımıza. İlk oyundakine benzer mutantlardan yanı sira birkaç yeni tehtit de bizi karşılıyor. En öne çıkan ise, fazladan kolları ve bacakları olan, succubus gibi kıvranan ve dans eden dişi bir yaratık gibi görünüyor.

sons of the forest
Sons of The Forest kaç para olacak

Oyunun Hikayesi Ne Olacak?

Oyun hikayesi kesin olmamakla beraber oyunda canlandırdığımız karakterin Timmy LeBlanc olacağı söylenmekte. Oyun bizlere bir askeri hikaye sunacak ve oyunda ateşli ve patlayıcı silahlar da olacak. Yayınlanan gösterimde The Forest’a göre daha çok gelişmiş grafikler olduğu görülüyor. Fakat bu askerlerin oynanışdaki yerleri nedir tam olarak bilinmiyor.

The Forest, oldukça saf bir kemik hikayeye sahipti. Sons of The Forest‘in ise kesin konusu hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Bununla beraber, Endnight CEO’su Ben Falcone ile yapılan bir röportaja göre; bu oyunda karşılaştığımız düşmanların, ilk bölümdeki mutam yamyamlardan harici olarak tamamen farklı tehlikeler ortaya koyuyor.

Anlaşılan bizleri oyun korkunç bir çarpışmaya, bir hayli mücadeleye, vahşi doğadaki insanları uğradıkları yere mahsur ediyor. Bakalım diğer ekip arkadaşlarımızın oyundaki kaderi ne olacak.

Sons of the Forest guncelleme

Sons of The Forest Ne Zaman Çıkıyor?

Sons of The Forest’ın çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Birçok söylenti olsa da bunların kesin doğruluğunu bilemeyiz. Oyun 2018 tarihinde duyuruldu ve o süreçten beri hala geliştirilmektedir. Endnight CEO’su Ben Falcone‘ye göre oyun 2021 yılında çıkış yapmayı hedefliyor.