• 12 April 2024
gta5ng13

İşte Grand Theft Auto VI hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey

Dünya, 2011’den bu yana çok değişti. Bir pandemi yaşadık, İngiltere’de yeni bir kral oldu ve Twitter’ın ölümü yaşandı. Ve tüm bunlar boyunca, değişmeyen tek şey Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’i oldu. Rockstar’ın türü belirleyen oyunu için ilk fragman 12 yıl önce yayımlandı ve o zamandan beri hayranlar stüdyonun bir sonraki oyunu, Grand Theft Auto VI için ısrarla bekliyor.

Muazzam bir oyun deneyimi olması beklenen bu oyunla ilgili sızıntılar oldu. Bu nedenle, hayranların bir yayın tarihi, fragman ve daha fazlasını ne zaman bekleyebileceği hakkında internet üzerinde bulabildiğimiz her şeyi topladık.

gta 6 ne zaman cikiyor

GTA 6 Çıkış Tarihi Söylentileri

8 Kasım’da Rockstar Games, GTA 6’nın fragmanını Aralık ayının başında yayınlayacağını duyurdu. Bu nedenle, fragmanın sonunda yayın tarihini veya en azından bir yayın yılını görmeyi bekleyebilirsiniz.

Bu gönderiden başka, Rockstar’ın GTA VI ile ilgili tek resmi açıklama, geliştirici tarafından Şubat 2022’de “var olduğu” şeklinde yapılan bir beyan oldu.

İnternet üzerindeki bazı kişiler, örneğin bu Reddit kullanıcısı, GTA yayıncısı Take-Two Interactive‘ın CEO’su Strauss Zelnick‘in son açıklamalarına baktı. CEO, Ağustos ayında şirketin üç aylık finansal raporları hakkında konuşurken Take-Two‘nun mali 2025’te “önemli bir eğilim noktası” göreceğini belirtti. Wall Street dilinde bu, büyük bir değişikliğin yaklaştığı anlamına gelir – belki de yeni bir GTA gibi.

Ancak, gelecek yıl da göz ardı edilmemeli, çünkü Microsoft‘un etkisi var. Temmuz 2022’de Bloomberg‘dan Jason Schreier, “mevcut ve eski Rockstar personelinin” GTA 6’nın en az 2 yıl uzakta olmasını beklediğini bildirdi. Bunun üzerine, Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alma işlemi sırasında İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi’ne (CMA) “Heyecanla beklenen Grand Theft Auto VI’nın 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor” şeklinde yazdı.

gta 6 ne zaman çıkıyor

Rockstar kendisi, 2024 ateşine daha da odun ekleyerek ilk GTA 6 fragmanının Aralık ayının başında resmi olarak yayınlanacağını doğruladı.

GTA 6 Sızıntıları

Henüz potansiyel bir yayın tarihine bile yaklaşmamış olmamıza rağmen, sızıntılar sayesinde oyunun bazı temel bilgilerine dair birçok bilgiye sahibiz. Geçen yılın Eylül ayında, geliştirme aşamasındaki bir GTA 6 yapımından büyük miktarda sızıntı yayınlamıştık ve bu bize pek çok ilginç bilgi verdi. En önemlisi, GTA’nın tarihinde ilk kez Lucia adında oynanabilir bir kadın baş karaktere sahip olacağıdır.

Bunun ötesinde, diziye Miami esintileri taşıyan Vice City’e geri dönüş yapılacağı gibi görünüyor ve binalara giriş yapılabilir olacak; oyun, soygun ve hırsızlıklara daha büyük bir odaklanma getirecek gibi görünüyor.

Sızıntı olağanüstü büyük ve eşi benzeri görülmemişti fakat internetten temizlendi. Reddit veya resmi GTA forumlarında bu görüntülerin hiçbirini bulmamızın imkanı yok ve eğer talep ederseniz yasaklanabilirsiniz. Geçen yıl, Rockstar hack ile ilişkili olarak 17 yaşındaki bir İngiliz vatandaşı tutuklandı ve görünüşe göre kendisi bilinen hacker grubu “Laspus$” ile ilişkilendirilmişti.

Tabii ki, tüm bunlar sadece dedikodular ve geliştirme aşamasındaki oyun sızıntıları değişebilir. Grand Theft Auto VI’nın oynanabilir olması için hala uzun bir süre var, ancak en azından Rockstar’ın bu konuda iddialı olduğunu biliyoruz ki bu da her hayranı heyecanlandırmaya yetiyor.