Counter-Strike: Global Offensive, AFK Botlarını Kaldırılıyor!

Herhangi bir Counter Strike: Global Offensive oyuncusu, bir takım arkadaşının bağlantısının kesilmesi hissini bilir. Rekabet deneyimini ciddiye alan bir oyun olan CS:GO, oyunculara maçlara kilitler ve gittikçe uzayan oyunlarda ayrılanları cezalandırır.
 Counter-Strike: Global Offensive, AFK Botlarını Kaldırılıyor!

Herhangi bir Counter Strike: Global Offensive oyuncusu, bir takım arkadaşının bağlantısının kesilmesi hissini bilir. Rekabet deneyimini ciddiye alan bir oyun olan CS:GO, oyunculara maçlara kilitler ve gittikçe uzayan oyunlarda ayrılanları cezalandırır. Bu, özellikle bir takımın ilk birkaç raundu kaybettikten sonra oyuncuların ayrılmalarını veya atılmalarını durdurmayı sağlamak amacıyla yapılmış bir şeydir. Oyundan çıkan oyuncunun yerine korkunç bir Aim‘e sahip fakat herhangi bir takım arkadaşı tarafından kontrol edilebilen bir bot konulur.

Oyuncular uzun zamandır botlar için çeşitli ince ayar talep etseler de, CS:GO bu oyuncular için küçük bir süpriz yaptı. Klasik Rekabetçi (5v5) ve Wingman (2v2) modlarından botlar tamamen kaldırıldı.

Counter Strike Karakteri Silah Tutuyor Fakat Asılarak

Elveda Bot Eugene… Fedakarlığın için teşekkürler.

CS:GO tam olarak bu botları kaldırarak ne yapmaya çalıştığını açıklamasa da bizim tahminimizce bu bir dengeleme çalışması. Bir takımda bulunan iyi oyuncunun birden fazla cana sahip olması gibi birçok neden olabilir.

İlgili İçerikler:

Bu yapılan düzenleme kuşkusuz CS:GO için büyük bir sorundur. Fakat yıllardır bu değişiklik yapılmadı da şimdi yapıldı sorusunu gündeme getiren bir sorun olmuştur. Aslına bakarsanız sebep bir yandan da Riot Games‘in Valorant oyunu gibi görünüyor. Valve’nin belirli fikirlere çok dikkat ettiği ve onlardan bazı fikirler için alışveriş yapıldığı açık. Valorant oyununda ayrılan oyuncuların yerine botlar gelmiyor. Oyuncunun ayrılmış olduğu talihsiz takıma para desteği veriliyor. Son yapılan CS:GO güncellemesinde herhangi bir tazminat desteği göremiyoruz.

Counter Strike Karakteri Silah Tutuyor

Öyleyse CS:GO klasiklerinden birine veda edin. Bir takım bot ile oynamaya mecbur bırakıldığı zaman her seferinde aynı şey oluyordu; Spawn’ın herhangi bir yerinde bota “Bu Pozisyonu Koru” komutunu veriyordunuz. Bot Eugene bir pozisyonu korumak için bir iki dakika harcıyor ve ardından ekibin ilk patates olan üyesi haline geliyordu :). Etkili bir şekilde iki canı olan bir oyuncu, sadece 4v5’e gitmekten daha iyi bir çözüm gibi gözüküyordu. İlerleyen zamanlarda bu güncellemenin oyuncular için olumlu mu yoksa olumsuz mu bir etki gösterdiğini göreceğiz.

Diğer Değişiklikler Neler?

CS:GO’ya gelen son güncelleme içerisinde gelen diğer değişiklikler arasında silah sorunu da var. Silah sisteminde yapılan bir güncelleme, silah gölgeleri aracılığıyla duvarlardan silah topyalan düşmanları görebildiği küçük bir sorunu da çözmüş. Ayrıca, Engane haritasında bir takım küçük düzeltmeler de yapılmış.

Buraya tıklayarak en güncel CS:GO yama notlarını okuyabilirsin.

Yorum Yap