Claudio Taffarel’den Galatasaray’a transfer müjdesi: Lucas Leiva

 Claudio Taffarel’den Galatasaray’a transfer müjdesi: Lucas Leiva
Galatasaray’ın Brezilyalı eski kaleci antrenörü İstanbul’a transfer müjdesiyle geldi.

Galatasaray ile haziran ayında imzaladığı 2 yıllık sözleşmenin feshi için Florya’ya gelen Taffarel, Galatasaray’a önemli bir müjde ile veda etti. Taffarel, vatandaşı Lucas Leiva’nın kendisine, “Kararımı verdim. Galatasaray’a gideceğim. Kariyerime senin gibi Galatasaray’da devam edeceğim” dediğini anlattı.

Galatasaray’da 5 yılı kaleci antrenörü olmak üzere toplam 10 yıl görev yaptığını ve hep iyi hatıralar biriktirdiğini Lucas Leiva’ya anlatan Taffarel, İstanbul hakkında olumlu bilgiler de aktararak başarılı ön liberoyu rahatlattı.

“ÇOK İYİ BİR OYUNCU”

Taffarel, Florya Metin Oktay Tesislerinde bir araya geldiği Galatasaraylı yöneticilere Leiva’nın imza için karar verdiğini iletti. Yöneticiler de, Taffarel’e vatandaşı hakkındaki görüşünü sordu. Taffarel yıldız ön libero için “Çok iyi ve disiplinli bir futbolcu. Tam anlamıyla bir takım oyuncusu. Galatasaray, orta sahasına güç katacak ve tecrübesi yüksek bir transfer hamlesinde bulunuyorsunuz. Üst düzey top kapma yeteneğinin yanı sıra, pas yüzdesi ve tekniği de iyi bir oyuncu” yorumunu yaptı.

TAFFAREL’E VEDA

Galatasaray’da futbolcu ve antrenör olarak uzun yıllar hizmet veren ve yeni sezon öncesi ülkesine dönen Claudio Taffarel için Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir veda yemeği düzenlendi. Artık sadece Brezilya Milli Takımı’nda kaleci antrenörlüğü yapacak olan Taffarel için teknik direktör Riekerink bir veda konuşması yaptı. Taffarel de verilen destek için teşekkür etti. Konuşmaların ardından tüm takım Taffarel’i alkışlayarak uğurladı.

Kaynak

Yorum Yap