Arkadaşlarınız ile Oynayabileceğiniz 10 PC Oyunu

Evde bulunduğumuz bu sıkıcı karantina günlerinde arkadaşınız ile hangi oyunu oynayacağınıza karar veremiyor musunuz? Sizler için içerisinde arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz çok oyunculu oyun listesini derledik. Hadi şu oyunlara bir göz atalım
 Arkadaşlarınız ile Oynayabileceğiniz 10 PC Oyunu

Arkadaşlarınız ile Oynayabileceğiniz 10 PC Oyunu

Günümüze kadar multiplayer ya da singleplayer olarak birçok oyun piyasaya sürülmüştür. Bazı oyunlar kalbimizde yer edinmiş, bazı oyunlar ise bizleri bir hayli hayal kırıklığına uğratmıştır. Piyasa bulunan çok sayıda bilgisayar oyunu arasından arkadaşınız ile seçim yapamıyorsanız bu yazı tam da size göre. Arkadaşlarınız ile eğlenebileceğiniz, zaman geçirebileceğiniz hatta belki bir şeyler öğrenebileceğiniz oyunları sizler için derledik.

Listemizde genel olarak iki kişi oynayan kişilerin yorumlarına bakarak oyunlara yer verdik. Popüler olan oyunlar da olabilir, adını bile duymadığınız oyunlar da olabilir. Bu listeyi kesinlikle hakeden fakat listede bulunmayan oyunlar da olabilir. Şimdi listemize geçelim.

Don’t Starve Together (Multiplayer Versiyon)

 • Çıkış Tarihi: 21 Nisan 2016
 • Fiyat: 24₺
 • Geliştirici: Klei Entertainment

Don’t Starve Together, ödün vermeyen vahşi doğada hayatta kalma oyunu olan Don’t Starve‘nin bağımsız çok oyunculu versiyonudur. Son güncellemelerde Don’t Starve Together’a yeni karakterler, mevsimler, yaratıklar, biyomlar veya birsürü kocaman yeni özellik getirilmektedir.

Tuhaf yaratıklar, tehlikeler ve süprizler ile dolu tuhaf ve daha önce kimsenin adım bile atmamış olduğu dünyaya ilk siz girin. Hayatta kalma tarzınıza göre öğeler ve yapılar geliştirmek için kaynak toplayın. Bu tuhaf diyarın gizemlerini çözerken arkadaşlarınız ile çok eğleneceksiniz.

Don’t Starve Together’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


We Were Here

 • Çıkış Tarihi: 10 Ekim 2019
 • Fiyat: Ücretsiz
 • Geliştirici: Total Mayhem Games

We Were Here, soğuk zamanlarda geçen bir macera bulmaca hikayesi. Castle Rock adında perili bir mekandan kaçmak için sen ve arkadaşın olabildiğince mükemmel bir şekilde iletişim kurmalı ve birlikte çalışabildiğinizi kanıtlamalısınız.

Co-op olarak oynayabildiğiniz bu oyunda; soğuk bir Antartika atmosferinin içerisinde macera ve keşif içeren bir yolculuğa arkadaşınız ile birlikte kocaman bir adım atabilirsiniz. Bu yolculuk aşamasında ise karşınıza arkadaşınız ile birlikte çözmeniz gereken çok sayıda bulmaca çıkabiliyor. Eğer ilerlemek istiyorsanız da arkadaşınız ile birlikte o bulmacalara çözüm üretmelisiniz. Bu serüvende arkadaşınız ile iletişiminiz ne kadar iyiyse siz de o kadar canlı kalacaksınız.

We Were Here’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


Raft

 • Çıkış Tarihi: 28 Mayıs 2018
 • Fiyat: 31₺
 • Geliştirici: Redbeet Interactive

Raft, kendi başına ya da herhangi bir arkadaşınla(ya da arkadaşların ile) oynayabileceğiniz bir okyanus oyunudur. Göreviniz epik bir okyanus macerasında hayatta kalmaktır. Hayatta kalmak için denizdeki tahta parçalarını, plastik gibi enkazları topla ve salını genişlet. Tehlikelere karşı dikkatli ol, ne de olsa bir okyanustasın.

Raft sizi ve arkadaşlarınızı büyük açık denizde destansı bir maceraya atıyor. Hayatta kalmak, kaynak toplamak ve kendinize layık gördüğünüz yüzen bir kayık ev inşaat etmek zorundasınız!

Eski plastikten yapılmış bir kanca hariç hiçbir şeye sahip olmadan okyanusun ortasında kendinizi bulsaydınız ne yapardınız? Aç ve susuz kalmamak, hayatta kalmak için savaşmak zorundasın.

Raft’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


Sven Co-op

 • Çıkış Tarihi: 19 Ocak 1999
 • Fiyat: Ücretsiz
 • Geliştirici: Sven Co-op team

Sven Co-op, orjinal olarak Valve Software‘in Half-Life oyununu temel olarak oluşturulmuş ortak bir oyundur. Bu oyunda oyuncular bilgisayarlar tarafından kontrol edilen düşmanlara karşı birlikte çalışmalı ve daha sonra takım olarak bütün bulmacaları çözmelilerdir.

Sven Co-op, benzer silahlar, canavarlar veya karakterlerle Half-Life’a benzese de, takım oyununun önemi bu oyunda kat kat ve kat daha fazla. Sven Co-op takım oyununa uyacak şekilde tasarlandı.

Bu oyunun seviyeleri görev olarak belirlnir ve genellikle birbirlerinden ayrılardır. Birçok görev sadece birkaç haritayı kapsamaktadır. Bazıları ise bir dizi halinde toplanmaktadır. Çoğu seviyenin amacı sona ya da herhangi bir hedefe ulaşmaktır. Yüksek puan almak demek, kesinlike o seviyeyi geçeceğiniz anlamına gelmiyor, puan sistemi sadece eğlencenin bir parçasıdır.

Sven Co-op’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


Stardew Valley

 • Çıkış Tarihi: 26 Şubat 2016
 • Fiyat: 24₺
 • Geliştirici: ConcernedApe

Stardew Valley, bir gün pılı pırtı toplayıp uzaklara gitmek, şehrin kavga veya gürültüsünden uzak kır hayatı yaşamak, köyde 3-5 sebze, meyve ekip geçinip gitmek şehirlerde yaşayan her insanın aklına gelir. Stardew Valley işte bu tema üzerine kurulmuş bir oyun.

Büyükbabanızın Stardew Vadisi’ndeki eski çiftlik arazisi sizlere miraz kaldı. El yapımı aletler ve birkaç tane de bozuk para ile yeni hayatınıza başlamak üzere yola çıkıyorsunuz. Şehir dışında yaşamayı ve de büyümüş tarlaları bir adet yuvaya dönüştürmeyi başarabilir misiniz? Kolay olmayacak.

Oyunda sıradan, şehir hayatı içerisinde yaşayan veya günlük ofis işlerinde, klavye başında saatlerimizi harcayan sıradan şehir insanı olarak hayatımıza devam eden bir karakteriz. Bir gün Stardew Valley adındaki küçük bir kasabada yaşayan dedemizin hastalandığı haberiyle bir mektup alıyoruz ve dedemiz bir gün şehir hayatından sıkılırsak bu mektubu açmamızı öneriyor. Dedemiz vefat ettikten sonra, işte bunaldığımız sıradan bir günde bize bıraktığı mektubu açıyoruz.

Mektupta eğer şehir hayatının temposundan sıkılırsak diye, dedemiz, Pelican Town’da bulunan kendi çiftliğini bize miras bıraktığından bahsediyor. Bizde eşyalarımızı toplayıp Pelican Town’a geliyoruz. Belediye başkanı bize kasabayı kısaca tanıtıyor ve dedemizden kalan çiftliğe adımımızı atıyoruz. Her tarafını yabani otların, taşların veya dal parçalarının sardığı çiftliğimizde kır hayatı yaşamaya başlıyoruz.

Stardew Valley’e Steam’den ulaşmak için tıkla!

İlgili İçerikler:

Scrap Mechanic

 • Çıkış Tarihi: 20 Ocak 2016
 • Fiyat: 31₺
 • Geliştirici: Axolot Games

Aletler hazırlayın ve Scrap Mechanic‘in o yaratıcı evrenine bir adım atın! Fantastik makineler inşa edin, arkadaşlarınız ile maceraya çıkın ve bu yaratıcı çok oyunculu hayatta kalma oyununda çiftçi robotlara karşı kendinizi savunun. Scrap Mechanic ile kendi araçlarınızı ve kendi maceralarınızı tasarlayabilirsiniz!

Hayatta Kalma Modu

Bu modda mekanikler, düşmanlar, hazine ve tehlikeli robotlarla dolu veya dinamik olarak oluşturulmuş bir açık dünyada oynuyorsunuz. Arkadaşlarınızla ekibinizi hemen şimdi oluşturun ve kendinizi, değerli eşyalarınızı korumak için kendi üssünüzü kurun. En zeki olan taraf hayatta kalacak.

Mücadele Modu

Geniş bir açık dünya oyunununa başlamadan önce her tamirci tabiki de ustalaşmalı. Scrap Mechanic‘in hazırladığı 40 eğlenceli ve test görevinden oluşan harika bir liste olan Master Mechanic Trials’da kendinizi şimdi test edin!

Yaratıcı Modu

400 küsürden fazla bina parçası arasından seçimini yap ve şimdi bir şeyler geliştirmeye başla. Transform olan bir araç, yürüyen bir ev ya da sizin veya arkadaşınızın hayal edebileceği herhangi bir şeyi yaratın.

Scrap Mechanic’e Steam’den ulaşmak için tıkla!


Garry’s Mod

 • Çıkış Tarihi: 29 Kasım 2006
 • Fiyat: 18₺
 • Geliştirici: Facepunch Studios

Garry’s Mod bir fizik sanal dünyasıdır. Önceden tanımlanmış herhanbi bir amaç ya da hikaye yoktur. Siz kendi hikayenizi kendiniz oluşturacaksınız 😉

İster araba, ister mancınık, ister roket ya da henüz adı konulmamış bir şey olsun, kendi mekanizmalarınızı oluşturmak için nesneler üretir ve bunları bir araya getirirsiniz.

İnşaatta çok iyi değilseniz sakın endişelenmeyin!

İndirilecek 300.000’den fazla model, harita ve aygıtla en canlı Steam Topluluk Atölyelerine sahip olan Garry’s Mod arkadaşlar ile kesinlikle oynanılması gereken bir oyun. Bu oyunda ne ihtiyacınız varsa hepsi var!

Garry’s Mod’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


The Forest

 • Çıkış Tarihi: 30 Nisan 2018
 • Fiyat: 32₺
 • Geliştirici: Endnight Games Ltd

Uçak ile bir yere seyehat ederken uçağınız aniden arızalanıp bir adaya düşseydiniz ne yapardınız? Peki bir de düşmüş olduğunuz adada o adanın yerlileri bulunsaydı ne yapardınız? Merak etmeyin önceden deneyimleme imkanını The Forest sizlere sunuyor 😀

Bir yolcu uçağı kazasından sonra kurtulan tek kişi ne yazık ki sen (ve varsa arkadaşın). Birden bire kendinizi yamyam mutantlarından oluşan bir topluluğa karşı savaş halinde bulacaksınız. Hayatta kalmak için gizemli ormanda kendini savunmalısın.

Her ağacın ve bitkinin kesilebileceği, her nefes alan canlının da öldürülebileceği bir atmosfere hoşgeldin. Yerin altındaki geniş mağaralar, yer altı gölleri ve daha da fazlası!

Bir kamp kurmak için ağaçları kes ve ısınmak için bir ateş yak. Açlıktan ölmemek için yiyecek, susuzluktan ölmemek için de su bulmalısın. Kendi yuvanı inşaat et, korumak için etrafa tuzaklar veya savunmalar kur, ve savaşmak için aletler ve silahlar üret.

The Forest’a Steam’den ulaşmak için tıkla!


Astroneer

 • Çıkış Tarihi: 16 Aralık 2016
 • Fiyat: 50₺
 • Geliştirici: System Era Softworks

Arkadaşın ile birlikte uzak dünyaları keşfet ve yeniden şekillendir! Astroneer, 25. yüzyılda altına hücum çağında geçen, oyuncuların uzayın derinliklerini keşfetmeleri gereken veya zengin olma şansı için zorlu çevre koşullarında yaşamlarını riske attıkları bir macera.

Bu macerada arkadaşın ile birlikte çalışarak yerin altında ya da üstünde özel üsler inşaat edebilir, çeşitli araçlar üreterek engin bir güneş sistemini keşfedebilir ya da araziyi kullanarak hayal edebileceğin her şeyi yaratabilirsin.

Dikkatle yapılmış ve dilediğiniz gibi deforme edilebilme özelliğine sahip gezegenleri keşfet ve bu gezegenlerde hayatta kal!

Astroneer’e Steam’den ulaşmak için tıkla!


theHunter: Call of the Wild™

 • Çıkış Tarihi: 16 Şubat 2017
 • Fiyat: 32₺
 • Geliştirici: Expansive Worlds

Arkadaşların ile birlikte gerçeğini aratmayan, nefes kesici güzellikteki bir açık dünyada benzersiz bir av deneyimi yaşayın. İster tek başınıza avlanmanın keyfini çıkarın, isterseniz mükemmel avcılık deneyimini arkadaşlarınızla paylaşın.

theHunter Call of the Wild gibi bir avcılık oyunu daha önce kesinlikle deneyimlemediniz. Gerçeği aratmayan muhteşem havlardardan, her adımınızda hışırdayan yapraklara ve rüzgarın uğultusuna kadar yaşam fışkıran atmosferik bir açık dünya sizi bekliyor. Bu görkemli dünyada ister tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla birlikte avlanabilirsiniz. Unutmayın, bu dünyanın yalnızca ziyaretçisi değil onun yaşayan, nefes alan bir parçasısınız. İlk kızıl geyiğinizi çalıların arasında ilk fark ettiğinizdeki duygu ve heyecan ise tarifsiz.

theHunter Call of the Wild’e Steam’den ulaşmak için tıkla!

Yorum Yap